PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32296}

Monsunowe wesele

Monsoon Wedding
7,3 4 536
ocen
7,3 10 1 4536
7,0 3
oceny krytyków
Monsunowe wesele
powrót do forum filmu Monsunowe wesele

wesele

ocenił(a) film na 10

Cóż za słodki film. Mimo wielu nieprzychylnych okoliczności mogę zdradzić że wszystko kończy się szczęśliwie. Przeżywałem szczery zachwyt tradycyjnym weselem hinduskim. Może jest ono trochę męczące, zwłaszcza dla panny młodej (impreza przez kilka dni, przygotowania itp.) lecz jaki zawiera w sobie potężny ładunek szczęścia i ... nie wim czego jeszcze, ale samych przyjemnych kolorowych, ciepłych rzeczy. Nie jestem zwolennikiem hucznych, wystawnych wesel ale coś takiego jak w Indiach staje się pamiątką na całe życie. Warto. A co do filmu. Te wszystkie przepiękne rytuały zostały opowiedziane przez Mirę Nair w cudowny sposób. Może za bardzo chwalę film ale zasługuje na to. Jak się żenić to w Indiach !!!

ocenił(a) film na 7
buc

Słodki film
Bo ja wiem, czy taki słodki? Szczęśliwe zakończenie - bo dochodzi do ślubu? Czy uważasz, że to, co się zdarzyło wcześniej, jest bez znaczenia, nie będzie miało wpływu na przyszłe życie nowożeńców? Dziwne. Film Miry Nair ma dużo z naszego "Wesela". Bo też wesele jest szczególnego rodzaju wydarzeniem - zjeżdża się rodzina, są tu ludzie, którzy dawno się nie widzieli, z różnych środowisk. Widać jak na dłoni napięcia, konflikty, różnice środowiskowe, wpływ świata zewnętrznego na ludzi. Hindusko reżyserka nie drąży aż tak głęboko jak Wyspiański, ale jednak z jej obserwacji wyłania się jakaś ogólna prawda o społeczeństwie Indii, albo raczej o pewnej jego części. Pięknie zarysowała postaci, każda z nich to wyrazista osobowość. Jednak nie wydaje mi się, żeby "Monsunowe wesele" pokazywało naprawdę Delhi. Owszem, te sceny, które dzieją się w mieście, są sugestywne, dają jakieś wyobrażenie o tej metropolii - hałas, ścisk, pewnie smród, ruch. Ale czy to wystarczy za portret miasta?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones